facebook

Vína ze Sardinie - Cantina Dorgali

Vína z této oblasti se vyznačují dokonalou vyzrálostí hroznů, širokou škálou bylinných tónů s minerálním závěrem v dochuti. Cantina Dorgali se nachází v hornaté oblasti v 300 až 500 mn.m. v regionu Nuoro na středozápadním útesu ostrova. Vinařský spolek byl založen roku 1953 skupinou malých vinařů z okolí. Nyní obhospodařuje více než 200 ha vinic. Cantina Dorgali má jednoho enologa, který dohlíží na kvalitu a zpracování hroznů. To zaručuje dobrou kvalitu za příznivou cenu. Vinice se nacházejí v úpatí "zlatých hor", bohatých na pestré složení minerálního podloží. Všudypřítomný mořský vánek z blízkých útesů se stará o dokonalou ventilaci vzduchu. Dny dosahují vysokých teplot a noci jsou zde chladné. Svými ideálními podmínky "terroir" je oblastí vyhlášenou pro optimální pěstování červeného hroznu. Cannonau (označovaného na Sardinii), mezinárodně známé odrůdy, Grenache ve Francii (základní složkou pro výrobu cuvée Chateaune du Pape. Pěstují se zde především dvě odrůdy. Červené Cannonau na hlinito-lávovém podloží a bílá odrůda Veremtnino, které se daří na žulovo-vápencovém podloží. Ostatní odrůdy, mezinárodní, se pěstují pouze jako doplňek pro výrobu Cuvée.
 
Cantina Dorgali je držitelem mnoha mezinárodních ocenění. Klenotem je zlatá medaile z roku 2015 za nejlepší Grenache na Světě! + mnohé další MZN uznávané ocenění (Zlatá medalie, ConcoursMondial de Bruxelles, Horos 2010, GamberoRosso 2016 Trebichieri, CannonauClassico D53 ´12. Atd.).
   
 
Cantina Dorgali FILINE

Cantina Dorgali FILINE

IHNED k doručení

FILINE je svěží, harmonické víno s vůní vyzrálého ovoce s vůní mandlových květů v závěru. Vermentino di Sardegna DOC.

290 Kč
Cantina Dorgali ICORÉ

Cantina Dorgali ICORÉ

IHNED k doručení

Harmonické víno s vůní éterických bylin a elegantní mineralitou v závěru. Cannonau di Sardegna.

290 Kč
Cantina Dorgali FILIERI růžové

Cantina Dorgali FILIERI růžové

Nedostupné, vyprodáno

Cannonau rubínové barvy s intenzivní vůní lesních plodů, delikátní kořenité chuti v závěru. Canonnau di Sardegna DOC.

290 Kč

Nacházíte se v kategorii: Vína ze Sardinie - Cantina Dorgali

instagram
Instagram 6
Instagram 1
Instagram 2
instagram 7
Instagram 5
Instagram 3
Instagram 4
dnes má svátek Markéta
Prémiové kytice vám doručíme nebo za vás předáme:  Po-Pá: 09-19:00, So: 10-15:00 hodin  tel.: 725 735 745   info@vezukytku.cz

 Kopírovat a jinak nakládat s obsahem, včetně fotografií, na které jsou platná autorská práva, je zakázáno.